Kousek Španělska v Praze, kde mají skvělé delikatesy | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Kousek Španělska v Praze, kde mají skvělé delikatesy

16. 4. 2021

Majitelé pražské prodejny eDelikatesy se po letech strávených ve Španělsku rozhodli nabídnout v České republice ty nejlahodnější delikatesy španělské gastronomie. Ochutnat je můžete i vy. Sortiment prodejny se nabízí i prostřednictvím e-shopu. V obchodě ve Vyšehradské ulici č. 6 lze ale i posedět a dát si třeba tapas, kávu a skleničku dobrého vína či sangrii.

Každý produkt v obchodě eDelikatesy je svým způsobem unikátní, za každým vínem, jamonem či marmeládou je silný příběh, osobní vazba na dodavatele. Typickým produktem jsou od začátku španělské šunky. Pěkně ručně krájený jamon, doplněný dobrým vínem, nemá chybu!

Naše tipy na nákup

Vynikající víno Sileo je jediné červené víno, které AT Roca ve vinařské oblasti D.O. Montsant vyrábí. Zrání probíhá ve francouzských dubových sudech o objemu 300l po dobu 4 měsíců. Do rukou dostanete jedinečné víno, které skvěle doplní pečeni, grilované maso či jamón.

Tradiční španělský salámek Chorizo iberico je vyrobený z iberského černého prasete ochucený česnekem a červenou paprikou. Díky paprice získává svoji charakteristickou červenou barvu.

Chipsy s bílým lanýžem, Sal de Ibiza dochucené aroma bílého lanýže jsu výjimečnou pochoutkou, kterou si okamžitě zamilujete. Výborné jsou ozvláštnění sklenky vína.

Zelené olivy s citronem, Hojiblanca, Pago Baldios, jsou vyráběny z odrůdy Hojiblanca v excelentní kvalitě bez pecky. Navíc jsou obohacené o svěží dotek citronu. Výborně doplní jakoukoli tabuli – vhodné jako jednohubka, k sýrům, bramborám či okurčičkám.

Fík v čokoládě se solí a karamelem, Rabitos royale je opravdu lahodný bonbon z fíku, mléčné čokolády a slaného karamelu, který potěší každého milovníka sladkého. U jednoho rozhodně neskončíte!

www.edelikatesy.cz


publikováno: 16. 4. 2021, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, obchod, sýr, večeře, víno

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+