Kuřátko a penne carbonara se sójovým mlékem | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Kuřátko a penne carbonara se sójovým mlékem

24. 1. 2011

Nastává ten správný čas abychom našemu organizmu dopřáli odlehčenou stravu. Značka Alpro soya nabízí recepty na přípravu jídel s použitím sójových nápojů Alpro soya. Pokrmy zachutnají nejen těm, kdo trpí intolerancí laktózy a alergií na kravské mléko. Přidáním sójových produktů do jídelníčku zajistíme tělu přísun řady zdravotních benefitů. Sójové výrobky mají kladný vliv na srážlivost krve a imunitní systém. Jsou obohacené o vápník a vitaminy B2 a B12.

Experimentování se vyplatí

„Začátkem nového roku si nastavujeme často také nová předsevzetí. Protože se jejich velká část týká právě stravování, rozhodli jsme se připravit tipy na odlehčenější pokrmy s použitím sójových nápojů,“ říká Tereza Dvořáková, Product manager pro značku Alpro soya. „Doufáme, že tak některým lidem dodáme odvahu zaexperimentovat a vyzkoušet si, že i tato varianta jim jistě zachutná,“ dodává.

Kuřecí maso s baby ananasem

Ingredience pro 4 osoby:

4 kuřecí plátky

2 polévkové lžíce kari

1 baby ananas

2 vaječné žloutky

nápoj Alpro soya Light

sůl

černý pepř

Příprava:

Předehřejte troubu na 200 ˚C. Posypte maso kari kořením a každý kus rozřízněte podélně tak, aby obě poloviny zůstaly stále spojené (nerozřezávejte maso úplně. Odstraňte slupku z ananasu a nakrájejte ho na zhruba 0,5 cm plátky. Vyjměte tvrdý vnitřek a plátky ananasu vložte do vytvořené kapsy v kuřecím mase. Ochuťte solí a pepřem. Do pečící nádoby vložte maso na olivový olej a zalijte Alpro soya nápojem. Pečeme dozlatova zhruba 20 minut. Podávejte s míchaným salátem a opečenými bramborami. Zdobte petrželkou.

Penne carbonara

Ingredience pro 4 osoby:

500 g penne

15 g olivový olej

10 plátků pancetty (uzený sušený bok nebo sušená či uzená slanina)

2 vaječné žloutky

200 ml nápoje Alpro soya

125 g parmezán

sůl

černý pepř

Příprava:

Vařte penne podle instrukcí na obalu. Rozpalte olivový olej na pánvi a orestujte pancettu do křupava. Následně v míse ušlehejte žloutky s nápojem Alpro soya a polovinou množství parmezánu. Nechte odkapat těstoviny. Nakonec smíchejte teplou pancettu, (vajíčkový mix) a těstoviny, vše osolte a ochuťte pepřem. Servírujte se zbývajícím parmezánem.

  • Sójový nápoj Alpro soya Natural 1 l lze zakoupit za 49,90 Kč.

publikováno: 24. 1. 2011, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: alergie, hlavní chod, hubnutí, nápoje, prevence, vaříme

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+