Kvalitní prosecco pod stromečkem | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Kvalitní prosecco pod stromečkem

16. 12. 2020

Přemýšlíte, co darovat svým blízkým k nadcházejícím Vánocům? Lahev kvalitního Prosecca nikoho neurazí, naopak vždy příjemně potěší. Nechcete zase skončit u nudného svetru nebo zbytečné dekorace do bytu? Máme pro vás přímo luxusní tip! Vězte, že lahvinka prestižního šumivého vína nezklame nikdy, a co teprve, když nejen báječně chutná, ale navíc i nádherně vypadá!

Prosecco Mionetto jako stylový dárek

Prosecco z hroznů odrůdy Glera je charakteristické svou oblastí výroby. Mohou jej vyrábět pouze vinaři v severní Itálii v oblasti Veneto a Friuli Venezia Giulia. Produkce tradičního šumivého vína se stala chloubou regionu a proslula po celém světě. Špičkové Mionetto Prosecco D.O.C. Brut vyniká svou svěží chutí s tóny jablek a citrusů i jemným dlouhotrvajícím perlením. Mionetto je od roku 1887 symbolem kvalitního Prosecca.

A pokud by balení standardní lahve nestačilo, sáhněte po větší! Na www.osobnivinoteka.cz zakoupíte také Mionetto Prosecco Prestige DOC brut

Freixenet Italian Rosé – Luxusní dárek i “stylovka” na Instagram

Freixenet Italian Rosé extra dry v přepychové designové lahvi si okamžitě získá zaslouženou pozornost. Nejen, že se bude božsky vyjímat pod vánočním stromkem, parádu udělá i jako lahodný silvestrovský přípitek. A že ho ještě nemáte na Instagramu? Buďte originální a pochlubte se bezchybnou fotkou se stylovou lahví, která rozhodně nezůstane bez likes!

Víno s jemně lososovou barvou a bohatým perlením ve vůni intenzivně připomíná drobné červené ovoce – jahody, maliny a červený rybíz. Chuť je elegantní s dobrým poměrem zbytkového cukru a kyselin, převládá v ní červené ovoce.

Cava: Slavnostní přípitek z dalekého Španělska

Co si tentokrát dopřát něco extra a ochutnat šumivé víno z ohnivého Španělska? Zkuste skleničku vychlazené cavy a nasajte atmosféru vášnivého Katalánska. Freixenet v Česku nabízí hned tři druhy šumivého vína, které se perfektně hodí i pro řadu dalších příležitostí.

Freixenet Carta Nevada má zelenkavou barvu se zlatavými odlesky a jemným, dlouhotrvajícím perlením. Ve vůni je výrazná s tóny zralého exotického ovoce s podtónem pomela. Chuť této cavy je bohatá, vyvážená a svěží s optimálním poměrem kyselin a zbytkového cukru. Ve lahvi zraje 10–15 měsíců. Na trh byla uvedena již v roce 1941 a rychle se stala ikonou své kategorie.

Freixenet Cordon Negro V 70. letech minulého století byla na trh uvedena úspěšná značka Freixenet Cordon Negro, jejíž černá matná lahev patří mezi nejprodávanější na světě. Cava světle zlatavé barvy se zelenkavými odlesky a jemným, dlouhotrvajícím perlením má expresivní vůni připomínající tropické ovoce s lehkým dotekem citrusové kůry. Chuť je vyzývavá, středně plná, ve které převládá tropické ovoce podpořené atraktivní kyselinkou. Tato cava zraje v lahvi 12–18 měsíců.

Freixenet Cordon Rosado s lososovou barvou s měděnými odstíny má svěží ovocné aroma připomínající drobné lesní ovoce s typickou vyzrálostí. V chuti převládají tóny lesního ovoce v závěru se svěží kyselinkou. V lahvi zraje 12–18 měsíců.

Vše zakoupíte na www.osobnivinoteka.cz


publikováno: 16. 12. 2020, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: víno

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+