Kvalitním kořením nejen pro vegany | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Kvalitním kořením nejen pro vegany

1. 7. 2020

Česká firma Veganek chce ukázat, že lze zákazníkům dopřát kvalitní koření bez zbytečných přísad živočišných komponentů, které se jinak běžně využívají k docílení výraznější chuti nebo finální barvy produktu. Chce se tak vymezit konkurenčním produktům, které například do svých produktů stále ještě využívají karmín, tedy barvivo vyráběné z vysušených těl hmyzu červce nopálového.

V čem je Veganek jiný?

Chutě pro své koření vyvíjí Veganek pomocí Maillardovy reakce, procesu, kdy se bílkovina vaří v kyselém prostředí společně s glukózou za určité teploty a během tohoto procesu se vyvíjí finální bohaté chutě a vůně. Veganek však pro tento proces využívá rostlinných bílkovin, a právě tím se zásadně liší od konvenčních produktů, které jako zdroj bílkovin využívají šlachy živočichů.

„Naše chutě vznikají inteligentními postupy z rostlinných bílkovin a terpenů. V podstatě, jak rád říkám, baví mě se koukat, jak lidé nechápou, že jsme mohli do vývarů, které nabízíme, dostat tak výbornou chuť a nezaměnitelnou vůni,“ prozrazuje Jiří Stabla, jeden z majitelů firmy Veganek.

Více informací na: www.veganek.eu


publikováno: 1. 7. 2020, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: byliny, koření

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+