Ledové osvěžení s vůní levandule | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Ledové osvěžení s vůní levandule

30. 6. 2021

Ve francouzském pekařství PAUL pro vás připravili pro horké letní dny lákavou nabídku osvěžujících nápojů. Letošní novinkou je Limonáda z BIO levandule Chodouňské s dračím ovocem.

Letní limonády

Oblíbenou Rakytníkovou limonádu, která se vrací do nabídky na přání zákazníků, nebo osvěžující Citronovou vodu, doplní toto léto limonáda, která potěší všechny, kdo milují levanduli. Aromatickou bylinu si nyní můžete vychutnat v neobvyklém spojení s dračím ovocem, které limonádě dodává další chuťový rozměr. Exotické dračí ovoce, neboli pitaya, je oblíbené zejména v Jižní Americe a jihovýchodní Asii. Kousky mrazem sušeného dračího ovoce se do limonády přidávají až těsně před podáváním a dodávají nápoji nejen zajímavou chuť, ale také působivý barevný efekt. Ochutnejte Limonádu z BIO levandule s dotekem dračího ovoce a dopřejte si relax a chvilku jen pro sebe.

Bio Levandule

Každý rok na začátku léta se promění francouzská oblast Provence v jedno úžasné modrofialové moře. Levandule patří nedomyslitelně k francouzské kultuře a samozřejmě také gastronomii. BIO levandule v nové limonádě však nepochází z daleké Francie, ale od lokálního dodavatele. BIO certifikovaného pole Levandulové údolí najdeme u Chodouně, nedaleko Prahy. Pěstováním levandule lékařské se tu zabývají od roku 2014 s mimořádnou péčí. Právě proto si pekařství PAUL vybralo pro svou letošní novinku právě BIO levanduli Chodouňskou. Levandule je bylinka oblíbená po staletí, zejména pro své pozitivní účinky na zdraví. Je přírodním antidepresivem, zlepšuje imunitu a pomáhá s léčbou bolestí hlavy. Příznivě působí také na trávení. A co víc, nádherně voní a díky přirozeně sladké chuti je skvělou přísadou do jídel i nápojů.

www.paul-cz.com


publikováno: 30. 6. 2021, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: kavárna, nápoje, restaurace

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+