Máslo bez laktózy pro lepší zažívání | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Máslo bez laktózy pro lepší zažívání

12. 11. 2020

Produkty značky K-free od Kauflandu jsou určeny pro všechny, kteří trpí intolerancí laktózy nebo alergií na lepek. Zákazníci je mohou snadno najít v nabídce kamenných obchodů i exkluzivně na e-shopu Košík.cz, kde stačí otevřít sekci speciální výživy a pak už jen filtrovat podle alergenů. Pro všechny, kdo bojují s nesnášenlivostí laktózy, je určena řada K-free ve fialové barvě.

Když laktóza vadí

Intolerance laktózy je vlastně nesnášenlivost mléčného cukru, který běžně ve střevech štěpí enzym laktáza. Když ale tento enzym chybí, mléčný cukr v organismu kvasí a způsobuje nepříjemné trávicí problémy. I u lidí, kteří si mohli mléčné výrobky dopřávat vždy bez omezení, s přibývajícím věkem aktivita enzymu klesá. Řešením je buď konzumaci mléčných výrobků omezit, nebo si vybírat ty, které obsahují laktózy minimum.

Díky široké nabídce bezlaktózových výrobků se naštěstí nemusíme v jídle nijak omezovat. Dopřát si tak můžete i plnohodnotné máslo s 82 % tuku, které obsahuje pouze 0,1 g laktózy na 100 g. V chuti nepoznáte rozdíl oproti klasickému máslu, vaše trávení ale nijak nezatíží. Máslo s nízkým obsahem laktózy si můžete objednat spolu s dalším nákupem na www.kosik.cz


publikováno: 12. 11. 2020, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: alergie, mléko, nákupy

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+