Mattoni poprvé v plechovkách | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Mattoni poprvé v plechovkách

28. 4. 2021

Minerální voda Mattoni opět inovuje a představuje revoluční novinku: novou řadu ochucené minerální vody Mattoni v plechovkách. Můžete si tak užít přírodní minerální vody Mattoni s osvěžující chutí ovoce v trendy balení.

Osvěžení bez konzervantů

„Jsme přesvědčeni, že konzumenty osloví zážitek ze skvělé chuti ve stále populárnějším balení. Při výběru příchutí jsme stavili na najúspěšnější novinky posledních let – ovocnou Multi, unikátní Black a osvěžující Cedratu. Skvělá chuť, jemná perlivost, nízký obsah cukru, složení bez umělých sladidel a konzervantů osvěží doma, při filmu, při obědu z krabičky a když to situace dovolí i mimo domácí rodinnou bublinu,“ představuje novinku manažerka značky Mattoni Miroslava Moravcová.

Mattoni Multi – Lákají vás exotické plody jako je mango nebo maracuja? Pak rozhodně musíte vyzkoušet Mattoni Multi s příchutí tropického ovoce. Tahle osvěžující ovocná chuť v kombinaci s minerální vodou Mattoni a jemnými bublinkami doslova roztančí vaše chuťové pohárky!

Mattoni Cedrata – Osvěžující příbuzný citronu se k nám dostal až z Blízkého východu. Překvapí jemně osvěžující chutí, která vyvolá vzpomínky na slunnou Itálii, kde plod našel svůj druhý domov.

Mattoni Black – Borůvka, ostružina, černý rybíz… Milujete tyto lahodné plody léta? Pak si nenechte ujít jemně perlivou Mattoni Black! Tajemnou chuť černého ovoce obohacují jemné bublinky oblíbené minerálky Mattoni a vytvářejí tak jedinečný chuťový zážitek. Užijte si originální osvěžení černých plodů a poznejte, že chuť má novou barvu.

Recyklovatelné obaly

V loňském roce Mattoni v pilotním projektu s e-shopem Košík.cz představila také první zálohovanou plechovku Mattoni s citronovou příchutí, která je dostupná pouze v tomto on-line obchodu. Mattoni 1873 dlouhodobě usiluje o lokální opakovanou recyklaci nápojových obalů. Stála u zrodu iniciativy Zálohujme.cz, která usiluje o zavedení záloh na PET lahve a plechovky v Česku. Plošný zálohový systém by umožnil nastartovat v Česku chybějící recyklaci „z plechovky do plechovky“. Recyklace hliníku dává obrovský smysl, šetří energii, vodu i emise uhlíku při výrobě z primární suroviny. „Hliník je, podobně jako PET, výborným materiálem pro balení nápojů. Je ale potřeba s ním nakládat cirkulárně a uzavřít materiálovou smyčku lokálně, v Česku. Na to je ale potřeba zajistit efektivní sběr. V současnosti se u nás vysbírají jen 3 plechovky z desíti,“ říká Andrea Brožová, mluvčí iniciativy Zálohujme.cz.


publikováno: 28. 4. 2021, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, nápoje

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+