Nealko nemusí rozhodně být nuda! | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Nealko nemusí rozhodně být nuda!

2. 2. 2024

Alespoň jednou to zažil asi každý. Pořádáte párty s přáteli či rodinnou oslavu a nechcete nebo nemůžete pít alkohol. Nakonec skončíte se sklenkou vody či limonády a přejete si, aby v ní bylo víno, pivo nebo třeba nějaký dobrý koktejl. Tomu je teď konec. Mattoni vám ve spolupráci s šéfem Becher's Baru Vítězslavem Cirokem nabízí Mattoni Sucháč – zdravý nealkoholický koktejl plný minerálů, který vám dokáže, že i nealko si můžete užít.

Mattoni dlouhodobě propaguje zdravý životní styl, ať už jde o pohyb nebo správný pitný režim. Jsou ale situace, kdy si člověk s neochucenou minerálkou prostě nevystačí. Proto se v únoru rozhodla spojit síly se skvělým barmanem Víťou Cirokem a vytvořit zajímavou a chutnou alternativu k alkoholickým drinkům.

Mattoni Sucháč je mostem mezi zimní a jarní sezonou – obdobím útlumu a probouzení. Kombinuje v sobě na první pohled obyčejné suroviny, které však mají velmi pozitivní vliv na lidský organismus. Protože je jeho složení bohaté na minerály a antioxidanty, má posilující účinky na imunitu. Zároveň je však i hravý a plný neotřelých chutí. Díky tomu, že je snadný na přípravu a všechny ingredience seženete v běžném supermarketu, si ho hravě namícháte i doma. Od února ho navíc můžete ochutnat i přímo v karlovarském Becher's Baru.

Koktejl Mattoni Sucháč

Ingredience:

● Mattoni perlivá 70 ml

● Bezinkový sirup 15 ml

● Šťáva ze zeleného jablka 40 ml

● Šťáva z limetky 10 ml

● Šťáva z řapíkatého celeru 10 ml

Ozdoba: Plátky zeleného jablka a jedlé květy

Postup přípravy:

● Do sklenice si připravte led.

● Všechny suroviny kromě Mattoni nalijte do shakeru s ledem a pečlivě protřepejte. “Jestliže nemáte shaker, můžete použít třeba zavařovací sklenici,” radí Víťa Cirok.

● Směs ze shakeru přes sítko přelijte do sklenice s ledem, dolijte Mattoni perlivou a promíchejte lžící.

● Ozdobte plátkem jablka a jedlým květem, a můžete podávat!

Malý tip: Pokud doma nemáte odšťavňovač, můžete zelená jablka i řapíkatý celer rozmixovat nebo nakrájet na malé kousky a ve větší sklenici nebo míse podrtit paličkou, až pustí šťávu. Následně přeceďte a můžete přidávat do koktejlu.

Mattoni spolupracuje s profesionálními barmany na tvorbě originálních nealkoholických koktejlů již téměř tři desetiletí. Na začátku května letošního roku proběhne v Karlových Varech 25. ročník světově uznávané barmanské soutěže Mattoni Grand Drink, která je zároveň podvanácté pořádána jako oficiální Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů pod záštitou Světové barmanské asociace. Svojí dosavadní historií si soutěž na mezinárodní scéně vydobyla vysoké renomé a je známá tím, že určuje trendy v oboru. Ty nejlepší kreace se pak snadno dostávají na nápojové lístky barů po celém světě. V České republice můžete nealkoholické koktejly Mattoni ochutnat na vybraných akcích, jako např. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary či maratony a půlmaratony série RunCzech. Vybrané recepty na další nealkoholické koktejly, které si můžete namíchat doma, pak naleznete na webu www.mattoni.cz.


publikováno: 2. 2. 2024, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, nápoje

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+