Není to káva ani čaj. Redespresso aneb zdravý zázrak z JAR | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Není to káva ani čaj. Redespresso aneb zdravý zázrak z JAR

11. 12. 2014

Red espresso je nápoj bez kofeinu, který obsahuje 5× víc antioxidantů než zelený čaj, pomáhá posilovat imunitní systém, zklidňuje nervy a má antialergické a antiastmatické vlastnosti. Pozitivně ovlivňuje i zažívání. Vychutnat si jej můžete v nekonečné řadě lahodných nápojů, například v podobě red latté, red cappuccina, red espressa či v mnoha studených nealkoholických i alkoholických variantách (např. fresh red nebo red draggon). Objednat si ho můžete v některých kavárnách, nebo si ho připravit doma.

Co je REDESPRESSO?

• vyrábí se pouze z nejkvalitnějšího ručně sbíraného čaje rooibos, který roste na jediném místě na světě – v pohoří Cederberg v Jihoafrické republice

• má patentovanou přípravu, díky které má vyšší obsah antioxidantů než čaj z rooibosu

• neobsahuje žádné konzervační látky, barviva ani přísady

• je přírodně 100% bez kofeinu, na rozdíl od bezkofeinové kávy, která se vyrábí chemicky

• má látky urychlující regeneraci svalů, proto je hojně využíváno i vrcholovými sportovci po celém světě. Velkým milovníkem REDESPRESSO je i Jiří Zídek ml., který byl prvním českým hráčem v americké NBA.

Nápojem s úžasnou pěnou a lahodnou chutí

REDESPRESSO se zrodilo v roce 2005. Jednoho rána si Carl Pretorius uvědomil, že i když by rád, v zájmu svého zdraví nemůže vypít šest espress denně. Přemýšlel, jak to udělat. Káva bez kofeinu ani čaj nebyly nápojem dle jeho představ. Na kuchyňské lince ležel rooibos. Dal ho do kávovaru a připravil si espresso. Výsledek ho mile překvapil, věděl, že jde správným směrem. Měsíce hledal správnou surovinu, zkoušel ji pražit a mlít. Jeho úsilí bylo završeno nápojem s úžasnou pěnou a lahodnou chutí. Byl první, kdo ochutnal. Carl Pretorius vynalezl čaj, který hraje podle pravidel kávy. Se svým nápadem se svěřil manželům Ethelstonovým. Spolu s nimi založil společnost, která Carlův převratný nápoj zrealizovala. REDESPRESSO získalo mnoho mezinárodních ocenění a získává si oblibu po celém světě.

Co je rooibos?

Rooibos je nápoj, připravovaný z keře nazývaného čajovníkovec kapský (Aspalathus linearis) z čeledi bobovitých. Ve svém domově, v Jižní Africe, je rooibos oblíbený již několik generací. Rooibos roste přirozeně pouze na malém území v Cederbergu, v provincii Western Cape. Rostlina se vysazuje v únoru až v březnu. První sklizeň je za půl roku. Poté se sbírá do vaků a drtí se. Listy prochází oxidací a získávají výraznou červenohnědou (rudou) barvu. Tato výrazná barva vedla k jeho názvu v afrikánštině „rooibos“, což v překladu znamená „červený keř“.

Novinka REDESPRESSO POWDER, zdravý prášek

Kdo by alespoň někdy nesnil o tom mlsat zdravě? Pokud si tedy nechcete odpírat sladké pochoutky, pomozte si při jejich přípravě právě REDESPRESSEM. Momentálně na náš trh totiž přichází speciální prášek, který je přímo určený pro dochucení sladkého pečiva. Třeba RED RAW CHEESECAKE či bábovka dochucená a obarvená REDESPRESSEM mají nenapodobitelnou chuť, která uspokojí i ty nejnáročnější milovníky sladkého. Zdravotní benefity jsou pak už jen pověstnou třešničkou pro

REDESPRESSO v podobě kaplí

Abyste si tyto lahodné nápoje mohli vychutnat i v pohodlí domova či v kanceláři, přichází nyní na náš trh i REDESPRESSO v podobě kaplí. Nápoj z nich tak jednoduše během několika vteřin připravíte ve svém domácím Nespresso kávovaru.

www.redespres­so.cz


publikováno: 11. 12. 2014, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: čaj, káva, kuchyně, mládež, nápoje, prevence

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+