Ochutnejte nový mléčný dezert | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Ochutnejte nový mléčný dezert

24. 11. 2021

Značka Tatra nabízí jako první na českém trhu nový typ mléčného dezertu Vla. Ten je oblíbený v zemi větrných mlýnů, Holandsku, a nyní ho můžete ochutnat i u nás v podobě novinky Tatra Mlsni.si Vla s vanilkovou příchutí a jahodami, nebo příchití kakaovou s višněmi. Nadchne vás jeho krémově vláčná konzistence a nejspíš si ho zamilujete už po první lžičce.

Holandská dobrota

Historie samotného dezertu Vla sahá až do 13. století a těší se v Holandsku velké oblibě několika generací. O tom, jak moc dobrá je krémově vláčná konzistence kakaového dezertu z plnotučného mléka a pravé chuti ovoce, ví celé generace holandských rodiny, které Vla vyhledávají jako lahodnou delikatesu. Řadu let tak patří Vla v Holandsku k nejprodávanějším dezertům, který lze využít také jako polevu na koláče nebo bublaniny.

Tatra Mlsni.si Vla kakaové s višněmi má višňovou marmeládu s 40 % višní, která je od mléčné části dezertu oddělena, a tak záleží jen na vás, jestli máte chuť si dezert zamíchat nebo si jej vychutnáte zvlášť.

Mléčný dezert vyrobený z plnotučného mléka Tatra Mlsni.si Vla s kombinací vanilky a jahod je ideální volbou k snídani, svačině nebo pokud vás jednoduše honí mlsná. Skvělou chuť doplňuje marmeláda, která obsahuje 50% velkých kousků jahod.

V Holandsku byl původně dezert servírován také se šlehačkou. Fantazii se meze nekladou. Na Mlsni.si Vla si pochutnají jak malí, tak velcí.


publikováno: 24. 11. 2021, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: dezerty, mléko

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+