Soutěž o originální křesla Pickwick | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Soutěž o originální křesla Pickwick

12. 3. 2011

V těchto dnech probíhají ve všech hypermarketech Globus a hypermarketech Tesco Stores soutěže „Vychutnejte si svou chvilku“ o originální designová křesla ve tvaru čajového šálku. V obou řetězcích soutěž končí 22. března 2011. Každý kdo si v průběhu soutěže zakoupí v uvedených obchodech dvě různá balení čaje Pickwick a správně odpoví na soutěžní otázku, má šanci vyhrát originální čajové křeslo. Jeho neobvyklý tvar v podobě šálku čaje navrhl známý holandský designer Rudo Enserink. Informace o soutěži jsou na www.yashica.cz/pic­kwick.

Ochutnávky a dáreček

V Globusu soutěžící své odpovědi píší na připravené letáčky, v Tesco Stores pomocí SMS. Pro nedočkavé je ve vybraných dnech připravena ochutnávka čaje s dárkovou akcí. Za nákup 3 kusů čajů Pickwick získají originální odkapávátko na čajový sáček ve tvaru malého křesla.

Historie čajů Pickwick je spojena s firmou Douwe Egberts

Již v roce 1753 otevřeli Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses v holandském městečku Joure svůj obchod a položili tím základy dnešní společnosti Douwe Egberts. Až do první světové války prodávali široký sortiment zboží, ale hlavně kávu, tabák a čaj. Své současné jméno získal čaj Pickwick v roce 1936, kdy ve snaze najít pro čaj Douwe Egberts více anglicky znějící jméno, navrhla žena tehdejšího ředitele název Pickwick. Inspirací jí byl její oblíbený spisovatel Charles Dickens a jeho dílo „Kronika Pickwickova klubu“. V současnosti jsou čaje Pickwick jako obchodní značka společnosti Sara Lee prodávány v patnácti zemích.


publikováno: 12. 3. 2011, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: akce, čaj, nákupy, nápoje

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+