Starbucks otevírá v Praze první Reserve store ve střední Evropě | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Starbucks otevírá v Praze první Reserve store ve střední Evropě

17. 2. 2023

Znovuotevřená pobočka Starbucks na Jungmannově náměstí nabízí jedinečný koncept Reserve store. Jde o zcela nový formát kaváren Starbucks, kde zákazníci ochutnají prémiové druhy kávy připravované klasickými i alternativními metodami.

Výjimečný kávový zážitek

V samotném srdci hlavního města se nový koncept Reserve store otevírá milovníkům kávy 17. února 2023, a to na adrese Jungmannova 750/34, na někdejším místě Café Zlatý Kříž. Zatímco dosavadní Reserve koncept byl pouze doplňkem klasické kavárny, tentokrát se představí jako nová podoba kavárny Starbucks, nabízející ještě výjimečnější kávový zážitek.

„Čeští zákazníci jsou mimořádně vstřícní k novinkám, proto otevíráme první středoevropský Reserve store právě v České republice,” říká Grzegorz Kazmierczak, regionální ředitel Starbucks pro Česko a Slovensko. „Věříme, že výjimečná káva i výjimečné prostředí přitáhnou do Starbucks i ty nejnáročnější kávové nadšence.”

Kávovar Black Eagle

Chloubou pražského Reserve store je prvotřídní hi-tech kávovar Black Eagle, který baristům umožňuje individuální nastavení a kontrolu jednotlivých fází přípravy, jako je množství a poměr zrn, doba přípravy nebo teplota vody.

Zákazníkům zde budou k dispozici ti nejzkušenější baristé, kteří jsou mistry v přípravě kávy klasickým, ale i mnoha alternativními způsoby. Nebude chybět ani zvláštní nabídka dezertů, vhodných ke zdejším kávovým specialitám, a výběr balených kávových zrn či originálního merchandisingu.

Podnik s více než 100 místy k sezení nabídne exkluzivní designový interiér, ale především vzácné druhy kávy z malých pěstitelských oblastí a pečlivě připravované směsi určené pouze pro kavárny Reserve, například Microblend No.10 nebo Microblend No.21.

Cold Brew nápoje

Starbucks Reserve™ Microblend č. 10 představuje dokonalý základ Cold Brew nápojů. Výjimečně jemnou a rozmanitou chuť zvýrazňují sezónně sklizená zrna, která vytvářejí osvěžující alchymii požadovanou od studeného nápoje. Kávová zrna z Afriky a Latinské Ameriky jsou sbírána na vrcholu zralosti a zpracována přírodní a mokrou metodou, aby společně vytvořila zářivé, sladké tóny čokolády, karamelu a koly.

Starbucks Reserve™ Microblend No. 21, pojmenovaná podle přírodního zlatého řezu, byla původně vyvinuta pro přípravu espressa, ukázalo se však, že přináší nový charakter a dynamiku i dalším druhům přípravy. Guatemalská zrna směsi dodávají bohatý čokoládový základ, s nímž zajímavě kontrastuje komplexní a svěží chuť kávy z Keni. Ve formě espressa přináší dokonalý mix hutnosti a šťavnatých citrusových tónů, je výborná jako doppio a skvěle si rozumí s mlékem v podobě latte. Jde o harmonicky vyváženou kompozici, vhodnou pro každou příležitost.

www.starbucks.com

www.starbuckscoffee.cz


publikováno: 17. 2. 2023, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: káva, nápoje

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+