Valentýn – řekni to své lásce vínem! | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Valentýn – řekni to své lásce vínem!

14. 2. 2022

Lámete si hlavu tím, čím svou polovičku na svátek zamilovaných obdarovat? Rozhodně vedle nesáhnete, pokud zvolíte víno. A že si nevíte rady, jaké? Vyberte podle horoskopu! Hvězdy vám napoví víc, než si možná myslíte. Ideální volbou pak budou ty, ze kterých láska přímo vyzařuje.

Rozvážnost a empatie

Randíte s Vodnářem nebo Pannou? Tak je vaše polovička pravděpodobně vášnivá, empatická a disponuje hlubokými city. Tyto znamení pak jistě ocení víno růžové, jež dokonale vystihne jejich citlivé povahy. S růžovým nešlápnete vedle ani pokud jím obdarujete Kozoroha. Lidé narozeni v tomto znamení se totiž vyznačují přílišnou nerozhodností a rozvážností, ke které se právě jemná a ovocná vína hodí. Dokonale totiž pootevřou jejich pevnou slupku, pod kterou se skrývají mnohdy introvertní a jemné povahy.

Náš tip: Tóny lesního ovoce a zejména pak jahod, to je víno i heart Rosé, které se vyznačuje svou starorůžovou barvou a střední viskozitou. Je lehčí s decentní kyselinkou.

Energie a nerozhodnost

Narodila-li se vaše polovička ve znamení Berana, patří pravděpodobně k otevřeným a přátelským lidem, kteří se umějí radovat ze života, a proto jistě ocení bublinky třeba na plánovanou oslavu Valentýna. Ty se budou skvěle hodit i Váhám, které mají umělecké sklony, vystihuje je kreativita a také nerozhodná povaha. Perlivé víno pak jistě ocení i ti, pro které je idealismus, upřímnost a nespoutanost vším – Střelci.

NÁŠ TIP: i heart Prosecco si vás okamžitě získá svou elegantní lahví s originální etiketou jako stvořenou pro zamilované. Vůně je jemně kořenitá s náznaky banánů a broskví. Chuti dominují zelená jablka. Prosecco se řadí do kategorie DOC (Denominazione di Origine Controllata), tedy patří mezi klasifikovaná kvalitní italská vína se zárukou původu.

Vášeň a dominance

Býci a Lvi patří k rodilým lídrům a jejich temperamentní charakter z nich doslova vyzařuje. A proto si zaslouží takové víno, které bude stejně originální, jako jsou oni sami. Červené víno je proto skvělou volbou pro všechny, kteří rádi vystupují z davu. To jistě ocení také Štíři, kteří disponují silnou vůlí a vřelými city.

Náš tip: Víno i heart Cabernet Sauvignon zaujme svou granátovou barvou se světle fialovým okrajem. Vůně je plná a ovocná, připomíná černorybízový džem s příjemnou kořenitostí. Chuti dominuje vyzrálá tříslovina doplněna o zralé červené ovoce.

Klid, harmonie a pevné vztahy

Ať už vaše polovička patří k Vodnářům, pro které je svoboda a pevné přátelství nadmíru důležitá, nebo máte-li na blízku citlivé a vnímavé osobnosti, ke kterým se řadí Ryby, nespletete se, pokud zvolíte bílé víno. To se bude skvěle hodit také Rakům, kteří jsou více tradiční a zakládají si na harmonických vztazích, které nejlépe podpoří právě čisté, bílé víno.

Náš tip: Víno i heart Riesling se zlatavými odlesky připomínající odrazy paprsků na hladině vykouzlí z vašeho setkání nezapomenutelný večer. V chuti dominuje zralé sadové ovoce, zejména meruňky a broskve, s lehkým podtónem minerality. Je šťavnaté s vyváženým poměrem cukru a kyselinky.

Zakoupíte například na www.osobnivinoteka.cz


publikováno: 14. 2. 2022, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, víno

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+