Veganské pomazánky, které každého nadchnou svou chutí | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Veganské pomazánky, které každého nadchnou svou chutí

12. 10. 2022

„Pro radost ze zdraví“ je motto české značky VETO, která tradičním japonským způsobem vyrábí potraviny ze sóji. Nejznámější jsou jejich tofu paštiky Pâtifu, ale jejich záběr je daleko širší, protože sója, která je v Asii po staletí nazývána královnou plodin, nabízí daleko více možností.

Ve VETO se snaží, aby si na sóje každý pochutnal

Pomazánky se skvěle hodí jako zdravá, a hlavně chutná svačinka. Samozřejmě jsou všechny veganské, ale nadchnou i „nevegany“. Pomazánky se vyrábějí z celých zrn luštěnin a bezlepkových obilnin a jsou ochucené nejrůznějšími přírodními příchutěmi. Vyzkoušet můžete například pomazánku s lučními bylinkami, která je inspirovaná českými loukami a zahradami, nebo pomazánku s hitem zdravé výživy, s francouzským lahůdkovým droždím. V nabídce najdete také variaci se sušenými rajčaty a paprikou nebo tu provoněnou uzenými fazolemi, které pomazánce dávají jedinečnou příchuť letních táboráků.

Tofu, respektive sója má totiž blahodárný účinek na naše tělo. Pomáhá snižovat cholesterol v krvi, působí pozitivně na kardiovaskulární systém, je vynikajícím zdrojem bílkovin, působí příznivě proti osteoporóze nebo jako prevence proti některým druhům rakoviny.

  • Pomazánky VETO si můžete objednat spolu s dalším nákupem na www.Kosik.cz.

publikováno: 12. 10. 2022, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, sója, svačina

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+