Zdravé adaptogenní kávy z Česka vám zachutnají | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví

Zdravé adaptogenní kávy z Česka vám zachutnají

15. 11. 2023

Značka Westslav je jediným českým výrobcem adaptogenní kávy. Takové, která v sobě spojuje tradiční chuť kávy s přírodními látkami pozitivně působícími na zdraví. Za nápadem stojí Matěj Mach, kterého adaptogeny a nootropika zaujaly při psaní bakalářské práce na oboru technologie potravin. Svět zázračných a téměř zapomenutých bylin a hub, které ke zlepšení zdraví užívali naši předci, ho uchvátil a rozhodl se najít způsob, jak adaptogeny přidat do běžné stravy. Volba padla na kávu, kterou sám miluje – stejně jako 84 % Čechů. A tak vznikla značka Westslav, jejíž bioaktivní kávu si můžete vyzkoušet i ve speciálním ochutnávkovém setu.

Co jsou adaptogeny a nootropika?

Proč právě adaptogeny? Jde o rostlinné bioaktivní látky, jejichž konzumace vyvolá v těle řadu pozitivních reakcí, jako je například obnova imunitního systému, hormonů, funkcí metabolismu, ale i posilování odolnosti vůči stresu. A právě ten je jednou z nejzávažnějších civilizačních chorob, které dnes a denně působí na většinu populace. Kromě adaptogenů obsahují byliny a houby v kávě Westslav i nootropika – bioaktivní látky, které pozitivně ovlivňují funkci, ale i kapacitu mozku. Občas se jim proto přezdívá „chytré drogy“.

Jak chutná káva s adaptogeny? Skvěle!

I když jsou do kávy přidané výtažky z bylin a hub, tak její chuť to ovlivňuje jen minimálně. Káva samotná je vybírána tak, aby co nejlépe ladila s chutí adaptogenů a společně vytvářely zajímavou a harmonickou symbiózu chutí. Můžete ochutnat kávu z Bolívie s ashwagandhou, která pomáhá zmírňovat stres a najít klid během náročných dní. Vyzkoušejte také variantu s čagou sibiřskou, která nastartuje kognitivní funkce, posílí paměť a podpoří imunitu. Tato arabika vyniká lehkou hořkostí a lahodnou harmonickou chutí, ve které ucítíte pomeranč, mandarinky, třešně, jasmín nebo vinnou révu. Káva má nízkou kyselost a je středně pražená.

Dalším adaptogenem je lví hříva – tisíce let využívaná léčivá houba z Číny. Vědecké studie prokázaly, že její pravidelné užívání zlepšuje dlouhodobou paměť, soustředění a zdraví mozku. Navíc podporuje imunitní systém a snižuje úzkost. Je smíchána s prémiovou arabikou z Etiopie, která pochází z nejstarší plantáže na světě a pěstuje se v nadmořské výšce od 1500 metrů. Její aroma připomíná lesní plody a chuť je lískooříšková až čokoládová. Káva je středně kyselá a středně pražená.

Ve směsi ginkgo biloba a šalvěje lékařské s kávou pocházející z oblasti Cerrado v Brazílii se spojují adaptogeny posilující kognitivní funkce, jako je paměť a soustředění. Tato směs má za úkol zbavovat stresu a zároveň pomůže zlepšit výkonost při práci nebo při studiu.

Tyto i další jedinečné směsi zrnkové a mleté kávy s adaptogeny si můžete objednat pouze na webu westlav.cz. Pokud jste se nerozhodli, kterou vybrat, nebo chcete udělat radost někomu ze svých blízkých, je právě pro vás určený ochutnávkový set tří druhů kávy.

  • Ochutnávkový set adaptogenní kávy různých druhů si můžete objednat na westslav.cz za cenu od 161 Kč.
  • Mletou adaptogenní kávu s ashwagandhou a čagou sibiřskou, ginkgo biloba a šalvějí lékařskou nebo rozchodnicí růžovou a lví hřívou (200 g) si můžete objednat na westslav.cz za cenu 427 Kč.
  • Zrnkovou adaptogenní kávu s ashwagandhou, lví hřívou nebo čagou lékařskou (250 g) si můžete objednat za cenu 370 Kč na westslav.cz, kde najdete i další směsi kombinující různé adaptogeny.

www.westlav.cz


publikováno: 15. 11. 2023, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: imunita, káva, prevence

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+